Informacje o projekcie

KONTAKT Centrum Języków Obcych i Fundacja WIELSPIN-REHA zapraszają poznańskich seniorów do udziału w PROJEKCIE „SENIORZY NA ZOOM”.

 • Bezpłatny udział dla 20 seniorów.
 • Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.

Cel projektu

Celem projektu jest aktywizacja seniorów i zdobycie przez nich ważnych umiejętności cyfrowych. Zapraszamy do udziału 20 seniorów w wieku 60+, mieszkańców Poznania, którzy  posiadają komputer z podłączeniem do Internetu i chcą nauczyć się korzystać z cyfrowych platform komunikacyjnych, które umożliwią im bezpieczny i aktywny udział online w życiu społecznym, towarzyskim, rodzinnym.

Seniorzy nauczą się korzystać z nowoczesnej platformy Zoom i będą mogli wykorzystywać ją do udziału w  wideospotkaniach, szkoleniach, webinarach. Najpierw nauczą się podstaw obsługi platformy Zoom, później wezmą udział w szkoleniowych spotkaniach na platformie Zoom, utrwalając w ten sposób i ćwicząc w praktyce zdobyte umiejętności cyfrowe.

Jednocześnie podczas spotkań online na Zoom, seniorzy odbędą wirtualną podróż do dwóch krajów, do których najchętniej podróżują Polacy: do Hiszpanii i Włoch. Zdobędą wiedzę o tych krajach i ich kulturze oraz  uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania do nich.  Poznają różnice kulturowe oraz podstawowe słowa i zwroty w językach obcych, przydatne podczas podróżowania.

Informacje szczegółowe

Okres realizacji projektu

 • Grudzień 2020 r.

Prowadzący:

 • Trenerzy z KONTAKT CJO specjalizujący się w prowadzeniu zdalnych zajęć na Zoom.

Plan kursu:

 1. Indywidualne zdalne szkolenie z obsługi Zoom i wsparcie techniczne dla każdego z uczestników.
 2. Spotkanie na Zoom 1, w grupie 10-osobowej „Kierunek Internet!”.
 3. Spotkanie na Zoom 2, w grupie 10-osobowej „Kierunek Hiszpania!”.
 4. Spotkanie na Zoom 3, w grupie 10-osobowej „Kierunek Włochy!”.

Uczestnicy projektu podzieleni będą na 2 grupy liczące po 10 osób. Łącznie podczas projektu odbędzie się 20 indywidualnych szkoleń oraz 6 szkoleń grupowych na Zoom.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Rekrutacja: do 9 grudnia 2020 lub do wyczerpania miejsc

Zgłoszenia chęci uczestnictwa

 • Seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o wysłanie maila na adres: zapisy@cjo.pl
 • Prosimy o przesłanie numeru telefonu, na który będziemy mogli się z Państwem skontaktować w sprawie szczegółów związanych z udziałem.
 • W tytule maila proszę wpisać „Seniorzy na Zoom”

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.